Program našich dárců psí krve slaví první odběr

Před několika měsíci jsme spustili program vlastního registru psích dárců krve a v těchto dnech jsme díky němu mohli provést první úspěšný odběr pro pacienta, který krev velmi akutně potřeboval. Máme radost a děkujeme všem, kdo se do programu zapojili!

04. 12. 2019

Před několika měsíci jsme spustili program vlastního registru psích dárců krve a v těchto dnech jsme díky němu mohli provést první úspěšný odběr pro pacienta, který krev velmi akutně potřeboval. Od našeho telefonátu dárci uběhlo necelých 90 minut a neohrožený a zkušený psí dárce se svými páníčky již byl na klinice a my mu mohli odebrat potřebných 450 ml krve.

dárce Cytronek alias canisterapeutický Cyron Wulf Falco Line

Neodebíráme krev do zásoby, upřednostňujeme registr dárců před krevní bankou, protože krev skladovaná v krevní bance má velmi omezenou trvanlivost - jen 3 týdny. V případě akutní potřeby krve u některého z našich pacientů potom jen obvoláme majitele přihlášené v registru a najdeme takového, který je v daný moment časově a zdravotně schopný se svým čtyřnohým kamarádem krev poskytnout.

Pokud vás tento projekt oslovuje, a vlastníte zdravého, většího psa, hledáme stále další majitele, kteří budou ochotní v případě potřeby se svým zvířetem na kliniku dorazit a krev darovat. Vaše zvíře by mělo splňovat níže uvedené podmínky. Ozvěte se nám telefonicky, osobně nebo prostřednictvím registračního formuláře na našem webu ZDE. Po odeslání a vyplnění přihlášky Vám zavoláme zpět a účast v projektu potvrdíme. Více informací o dárcovství se dozvíte v článku TADY.

Co musí splňovat psí dárce krve, abychom ho zapsali do registru:

  • zdravé zvíře (nesmí trpět chronickou chorobou např. cukrovkou, selháváním ledvin, epilepsií)
  • mladšího až středního věku (1 – 6 let)
  • s hmotností nad 25 kg
  • nezáleží na pohlaví a na tom, zda je zvíře kastrované (pouze feny nesměly nikdy rodit a v době odběru nemohou hárat)
  • dárce nesměl být v minulosti sám příjemcem krevní transfuze
  • zvíře nesmí být vakcinováno ve 14 dnech před odběrem

Máme velikou radost, že projekt se úspěšně rozeběhl a děkujeme všem, kdo jste se do něj zapojili!

 

 

Anketa

Uvítáte na recepci při čekání na ošetření:

(76 %)
 
(24 %)
 

Celkový počet hlasů: 802

Máte uzavřenou pojistku veterinární péče pro svého čtyřnohého přítele?

(25 %)
 
(75 %)
 

Celkový počet hlasů: 673