Změny v očkování psů proti vzteklině - od r. 2020

Počínaje rokem 2020 již nebude možné, aby veterinární lékař naočkoval vašeho čtyřnohého psího kamaráda proti vzteklině, pokud pejsek nebude označený mikročipem.

08. 02. 2019

Počínaje rokem 2020 již nebude možné, aby veterinární lékař naočkoval vašeho čtyřnohého psího kamaráda proti vzteklině, pokud pejsek nebude označený mikročipem. Zároveň tuto ne úplně na veřejnosti známou skutečnost doplňujeme informací, že již dnes v České republice platí veterinární zákon, který ukládá každému majiteli psa, aby své zvíře proti vzteklině nechával pravidelně přeočkovávat.

Co přesně tato novela veterinárního zákona přinese za povinnost do vašich domácnosti? Valné většiny z vás, především těch, kteří se svým psem cestujete do zahraničí, se tato změna nedotkne, protože jste si již svého psa před vystavením zvířecího cestovního dokladu označit mikročipem nechali.

Pokud váš pejsek v té době ještě očipovaný nebude, nemusíte se ničeho obávat. V případě objednání na očkování vzteklinou (až od počátku roku 2020) vás pracovníci naší kliniky vyzvou, ať své zvíře označit mikročipem necháte a podrobně vám vysvětlí, co tato procedura obnáší.

Nejedná se o nijak komplikovaný a nebezpečný výkon, který by ohrozil zdraví vašeho zvířecího člena rodiny. Na Regia Vet provádíme označení zvířat aplikací mikročipů, které jsou vyrobeny z biologicky inertních materiálů a je jejich použití vylučuje výskyt alergické reakce nebo závažného onemocnění.

Mikročip se podkožně zavádí za pomoci sterilního jednorázového injekčního aplikátoru do oblasti levé strany krku zvířete. Velikost námi používaných mikročipů BackHome Bioglass MINI je menší než standardní velikost a díky tomu jsou mikročipy vhodné i pro aplikaci u malých plemen psů a u koček.

Naše mikročipy splňují normy ISO 11784/11785 zajišťující čitelnost údajů prostřednictvím všech dostupných druhů čtecích zařízení na území České republiky a členských států Evropské unie.

Přidanou hodnotou tohoto úkonu je skutečnost, že pejsek je po registraci v databázi čipovaných psů dohledatelný v případě nenadálé ztráty.

 

Anketa

Uvítáte na recepci při čekání na ošetření:

(75 %)
 
(25 %)
 

Celkový počet hlasů: 822

Máte uzavřenou pojistku veterinární péče pro svého čtyřnohého přítele?

(25 %)
 
(75 %)
 

Celkový počet hlasů: 694